Skorzystaj z tych wskazówek, aby pozbyć się bólu pleców

3 min read

Jeśli cierpisz na ból pleców, wiesz, jak bardzo może on przeszkadzać w każdym aspekcie Twojego życia.

Ból pleców może wpływać na jakość i łatwość wykonywania prostych codziennych czynności, takich jak branie prysznica, wyjmowanie przedmiotu z wysokiej półki, a nawet spanie. Są jednak rzeczy, które możesz zrobić, aby zwalczyć ból pleców. Oto kilka świetnych wskazówek.Wskocz pod prysznic. Kąpiel może brzmieć przyjemnie, ale leżenie w wannie może zranić plecy. Prysznic jest zwykle idealny, jeśli nie odczuwasz zbyt dużego bólu, aby stać. Stań plecami do gorącej wody i spróbuj się zrelaksować. Może być bardzo kojący.Jeśli cierpisz na ból pleców, regularnie się rozciągaj. Rozciąganie może w ogóle zapobiec występowaniu bólu pleców. Może również złagodzić istniejący ból pleców. Jeśli twój ból pleców jest intensywny, prawdopodobnie będziesz chciał spotkać się z lekarzem przed wprowadzeniem zbyt dużej aktywności do codziennej rutyny. W przeciwnym razie rozciąganie jest zwykle świetnym pomysłem.Rozważ zmianę najczęściej używanego krzesła na krzesło ergonomiczne. W dzisiejszych czasach istnieje kilka ergonomicznie zaprojektowanych krzeseł, które są stworzone specjalnie dla tych, którzy siedzą przy biurku lub siedzą cały dzień. Krzesła te zapewniają lepszą pozycję na krześle, zapewniając w ten sposób większy komfort i mniejszy nacisk na plecy.Upewnij się, że pijesz wystarczającą ilość wody. Ciało ludzkie to przede wszystkim woda, w tym nasze mięśnie i dyski w naszych kręgosłupach. Zapewnienie wystarczającej ilości wody pomaga zwiększyć rozmiar krążków międzykręgowych, co zapewni elastyczność kręgosłupa i zmniejszy ból pleców. Naprawdę nie możesz pić za dużo wody.Wzmocnienie mięśni jest tak samo ważne dla leczenia kontuzji pleców, jak i zapobiegania przyszłym kontuzjom. Skorzystaj z tych wskazówek, aby pozbyć się bólu pleców

To powiedziawszy, osoby już doświadczające bólu pleców nie powinny angażować się w ćwiczenia, które nadmiernie obciążają zranione mięśnie.

Z tego powodu codzienne szybkie chodzenie jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie z kontuzjami, jednocześnie pracując na wszystkich mięśniach ciała, aby zapobiec przyszłym kontuzjom.Istnieje wiele różnych sposobów na złagodzenie bólu pleców i odzyskanie zdrowia. Jednak biorąc pod uwagę różne sytuacje i problemy z plecami oraz to, jak ważne dla dobrego samopoczucia są Twoje plecy, przed podjęciem jakichkolwiek innych działań należy zawsze skonsultować się z lekarzem.Nie noś buta z obcasem powyżej jednego cala. Jeśli noszone są wyższe obcasy, środek ciężkości osoby noszącej przesunie się. Powoduje to nadwyrężenie pleców i ból. Częste noszenie wysokich obcasów może stać się przewlekłym bólem. Jeśli trzeba je nosić, ograniczenie czasu spędzanego w nich pomoże zmniejszyć ryzyko bólu i kontuzji.Aby zmniejszyć ból pleców, naucz się relaksować. To bardzo różni się od odpoczynku. Odpoczynek to po prostu zdejmowanie presji fizycznej, relaksacja to łagodzenie napięcia i stresu psychicznego. Spróbuj zamknąć oczy i pomyśleć o szczęśliwych i niestresujących rzeczach, aby złagodzić ogólne napięcie w twoim ciele.To bolesne napięcie w górnej części pleców może być wynikiem zbyt długiego siedzenia przy komputerze. Wstań i ruszaj. Przejdź się delikatnie, potrząsając rękami. Rozciągnij się ostrożnie, aby spróbować rozluźnić mięśnie. Możesz także usiąść na krześle i pochylić się do przodu w pasie i głęboko oddychać.Ból pleców może być wyjątkowo niewygodny i bardzo nieprzyjemny, a w najgorszym przypadku może mieć wpływ na praktycznie wszystko, co robisz. Stosując wskazówki takie jak powyższe, możesz jednak skutecznie walczyć i radzić sobie z bólem pleców oraz przywrócić jakość swojego życia. Nie pozwól, aby ból pleców ograniczał Cię – bądź mądry i postępuj zgodnie z takimi wskazówkami.