Wskazówki, jak uniknąć pułapek przy zakupie ubezpieczenia na życie

3 min read

Ubezpieczenie na życie to duży zakup i wielka decyzja.

Powinieneś dokładnie rozważyć różne możliwości, zanim zdecydujesz się na konkretny pakiet ubezpieczeniowy. Wcześniejsze przygotowanie jest szczególnie ważne w przypadku ubezpieczenia na życie, ponieważ nie dostaniesz drugiej szansy przy wyborze polisy; to członkowie twojej rodziny poradzą sobie z konsekwencjami twoich wyborów.Jeśli szukasz polisy ubezpieczeniowej na życie i jesteś palaczem, spróbuj rzucić palenie. Dzieje się tak, ponieważ większość firm ubezpieczeniowych na życie nie zapewnia ubezpieczenia palaczowi, ponieważ jest on bardziej narażony na ryzyko zachorowania na raka płuc i inne schorzenia związane z paleniem. Firmy, które zapewnią ubezpieczenie palaczowi, zazwyczaj pobierają wyższe stawki składek.Zawsze bądź prawdomówny przy składaniu wniosku o ubezpieczenie na życie. Ujawnij wszystkie swoje informacje zgodnie z prawdą, aby Twoja firma ubezpieczeniowa nie miała powodu kwestionować Twojego ubezpieczenia. Po Twojej śmierci firma ubezpieczeniowa sprawdzi informacje dotyczące Twojej polisy. Wszelkie zatajone dane mogą spowodować, że firma ubezpieczeniowa odrzuci Twoje roszczenie ubezpieczeniowe, co pozbawi Twoją pozostałą rodzinę wszelkich wpływów z ubezpieczenia i zniweczy cel wszystkich Twoich płatności ubezpieczeniowych.Upewnij się, że wykonałeś wszystkie swoje badania przed zakupem polisy lub zatrudnieniem profesjonalisty. Może to nie tylko zaoszczędzić dużo pieniędzy, ale może również pomóc w zrozumieniu, czego szukasz i kto najlepiej poradzi sobie z Twoimi potrzebami. Najlepiej jest również zdecydować, kto oferuje plan płatności, który działa dla Ciebie w odniesieniu do ich usług.Jednym z najważniejszych czynników przy podejmowaniu decyzji o polisie na życie jest wybór firmy, od której ją wykupimy. Istnieją różne firmy, które oferują ubezpieczenia na życie, a niektóre oferują polisy ze znacznymi rabatami w porównaniu z innymi. Wskazówki, jak uniknąć pułapek przy zakupie ubezpieczenia na życie

Jednak nie wszystkie firmy są wystarczająco stabilne finansowo, aby rzetelnie spłacać przyszłe roszczenia z Twojego ubezpieczenia.

Firmy te na ogół mają niższe ratingi kredytowe. Chociaż uzyskanie dobrej oferty za swoje pieniądze jest ważne, o wiele ważniejsze jest wybranie firmy o wysokim ratingu kredytowym, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że będą w pobliżu, aby wypełnić swoje obowiązki.Powinieneś zmienić swoją polisę ubezpieczeniową na życie, gdy coś się zmieni w twoim życiu. Niektóre przykłady rzeczy, które możesz chcieć zgłosić swojej firmie ubezpieczeniowej, to fakt, że masz nowe dzieci, wzrost kwoty zadłużenia, które narosłeś lub jeśli uzyskałeś rozwód. Informacje można zazwyczaj zmienić przez telefon.Powinieneś dowiedzieć się o opcjach płatności, które są dla Ciebie dostępne, gdy zapisujesz się do polisy ubezpieczeniowej na życie. Istnieje wiele firm, które oferują klientom możliwość płacenia co miesiąc, rocznie, a nawet dwa razy w roku. Musisz zastanowić się, która opcja jest dla Ciebie najlepsza i odpowiednio skonfigurować plany płatności.Aby zaoszczędzić pieniądze na polisie na życie, należy trzymać się z daleka od polis z „emisją gwarantowaną”. Powodem jest to, że te zasady są przyznawane większości osób, które się ubiegają, a badanie lekarskie nie jest potrzebne. Dlatego firmy, które wydają tego rodzaju polisy, nie mają możliwości sprawdzenia, czy jesteś w dobrym czy złym stanie zdrowia. Z powodu tak wysokiego ryzyka składki, które będziesz musiał zapłacić, będą wysokie.Ponieważ w razie tragedii zapewniasz utrzymanie swoich bliskich, jesteś winien rodzinie przeprowadzenie badań, gdy kupujesz ubezpieczenie na życie. Ubezpieczenie na życie wypłaca się tylko w tragicznych sytuacjach. Możesz pomóc złagodzić ból, dowiadując się wszystkiego o ubezpieczeniach na życie i upewniając się, że Twoi beneficjenci czują się usatysfakcjonowani wybranymi przez Ciebie polisami.