Na co można przeznaczyć kredyt konsumpcyjny?

2 min read

W ostatnich czasach dość intensywnie rozwijają się firmy, które oferują kredyty konsumpcyjne.

Jest to rodzaj kredytu, który oferowany jest nie na konkretne inwestycje czy wydatki, ale na różnorodne potrzeby, jakie możemy mieć w danej chwili, takie jak święta, na zakup czegoś do domu czy wycieczkę. Zwykle takie kredyty są odpowiednio oprocentowane oraz obarczone dodatkowymi kosztami, takimi jak opłata manipulacyjna, warto zatem sprawdzić całkowity koszt przyznania nam takiego kredytu.

Na co można przeznaczyć kredyt konsumpcyjny?

Doradca kredytowy poradzi gdzie złożyć wniosek o kredyt

Kredyty konsumpcyjne są to często kredyty gotówkowe udzielane przez banki i inne instytucje finansowe bez konieczności przedstawienia zaświadczeń o zarobkach, zatem dość łatwo można je dostać. Tego typu kredyty są wyłącznie gotówkowe, a ich wysokość dochodzi najwyżej do kilku tysięcy złotych. Mają one konkurencyjne oprocentowanie i bardzo atrakcyjny sposób ich przyznawania, jednak ich wadą jest to, że suma, jaką można pożyczyć, jest stosunkowo niska. Możemy taką sumę przeznaczyć na wakacje czy zakup sprzętu AGD, ale z pewnością taki kredyt nie nada się na inwestycje w firmie.

Tylko pozornie kredyty bez zaświadczeń są łatwiejsze do otrzymania, ponieważ mimo wszystko pożyczki, które nie wymagają zaświadczeń, oprócz odsetek mogą mieć jeszcze wliczone dodatkowe opłaty. Trudno jednak się dziwić instytucjom finansowym, które muszą przecież jakoś się zabezpieczyć przed nierzetelnymi klientami. Nie każdy, bowiem pamięta, że pożyczone pieniądze należy zwrócić w odpowiednim terminie. Firmy kredytowe często borykają się z problemem odzyskania pieniędzy od klientów, którzy skorzystali z okazji łatwego otrzymania kredytu i po otrzymaniu rzeczonej sumy natychmiast zapomnieli o sprawie.

Z pewnością doradca kredytowy może nam udzielić pomocy, jeżeli jesteśmy zainteresowani uzyskaniem kredytu, ale nie wiemy, w jakiej instytucji finansowej możemy liczyć na najlepsze warunki przyznania nam określonej kwoty. Porówna on oferty i poradzi nam, w jakiej instytucji złożyć wniosek o przyznanie kredytu.