Jak skutecznie pozbyć się prusaków?

2 min read

Prusaki mogą być dużym problemem zarówno w mieszkaniu, jak i w domu jednorodzinnym.

Z pewnością kiedy zauważymy, że się pojawiają, powinniśmy szybko zareagować, wykorzystać odpowiednie środki, aby się ich pozbyć. Oczywiście powinniśmy zlokalizować miejsce, z którego prusaki wychodzą, często są to kratki wentylacyjne, zsypy na śmieci, różnego rodzaju szczeliny w podłodze, przy rurach, kaloryferach czy też futrynach.

Jak skutecznie pozbyć się prusaków?

Jak działa prusakolep?

Możemy zastosować różnego rodzaju domowe rozwiązania, ale warto zwrócić uwagę, iż prusaki mogą być zwabione zapachem jedzenia, kawy czy też nawet piwa. W ten sposób możemy wykorzystać je jako wabiki, możemy skonstruować różnego rodzaju pułapki z butelek czy też słoików. Oczywiście możemy wykorzystać różnego rodzaju trutki, jednak warto zwrócić uwagę, iż nie zawsze tego rodzaju sposoby będą skuteczne. Dobrym pomysłem będzie oczywiście prusakolep, może być to mała skrzyneczka, która zawiera w środku klej, więc prusaki które wejdą do środka z pewnością się nie wydostaną.

Warto rozstawić je tam, gdzie zauważamy insekty, przykładowo w łazience, za pralką, w miejscach zacienionych oraz wilgotnych, oczywiście warto zwrócić uwagę, aby nie umieszczać ich w miejscach, do których mogą dostać się dzieci. Oczywiście prusaki to także częsty problem w gastronomii, prusakolep z pewnością można rozmieścić w kuchni, za piekarnikiem czy też za kuchenką gazową. Pamiętajmy iż prusaki mają dobry zmysł węchu, poszukują w budynkach jedzenia, dlatego też możemy ułożyć pułapki w spiżarni, za szafkami kuchennymi. W odróżnieniu od środków chemicznych prusakolep jest bezpieczny, ma możliwość skutecznego łapania owadów nawet przez 3 miesiące po rozłożeniu. W pułapce znajduje się duża ilość kleju, dodatkowo posiada ona kształt, który uniemożliwia insektom wydostanie się, dlatego jest tak skuteczna.

Obecnie prusakolep najczęściej kupimy sprzedawany w opakowaniu po dwie sztuki, warto pamiętać, iż będzie on działał na wszystkie insekty biegające, także rybiki. Dzięki temu będziemy mogli pozbyć się uciążliwego problemu.