Jak znaleźć oryginalny prezent dla bliskiej osoby?

2 min read

Kiedy zbliżają się urodziny, imieniny naszego dziadka, ojca który jest żeglarzem możemy obecnie zakupić bardzo ciekawe prezenty o tematyce marynistycznej.

Z pewnością może być to wiele interesujących gadżetów, będzie to przykładowo sekstans, zegar słoneczny, z pewnością tego rodzaju prezent będzie bardzo dobrze wyglądał na biurku.

Jak znaleźć oryginalny prezent dla bliskiej osoby?

Stylowe ozdoby żeglarskie to biur i gabinetów

Obecnie prezenty w stylu retro cieszą się coraz większym zainteresowaniem, często są to bardzo eleganckie pomysły na prezent, które możemy ustawić w gabinecie, na meblach. Z pewnością świetnym prezentem będzie także model żaglowca, może być to szesnastowieczny okręt wojenny, wykonany z dużą dokładnością. Innym pomysłem będzie także zegar umieszczony na kotwicy, także posiadający dzwonek, który będzie stał na eleganckiej drewnianej podstawie. Tego typu zestaw świetnie sprawdzi się na biurku, może być to bardzo ciekawy pomysł dla szefa od pracowników.

Możemy znaleźć także mosiężne astrolabium, będzie ono osadzone na drewnianej podstawie, może służyć przykładowo jako przycisk do papieru. Jest to przyrząd astronomiczny który określał pozycję ciał niebieskich, gwiazd, dzięki temu żeglarze mogli odnajdować właściwy kierunek, określać swoją pozycję. Naturalnie prezenty tego typu to pomysł na niecodzienny podarunek, który z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. Dodatkowo możemy znaleźć różne gustowne klepsydry czy kompasy. Z pewnością klepsydra jest obecnie rzadko spotykanym urządzeniem, możemy obecnie zakupić klepsydry, które bardzo dokładnie odmierzają czas może być także klepsydra 5 minutowa czy też 30 minutowa. Z pewnością na uwagę zasługuje fakt, iż często są to przedmioty bardzo kunsztownie wykonane, metalowe z elementami drewnianymi, dlatego też doskonale sprawdzą się na drewnianym biurku.

Oczywiście różne ozdoby żeglarskie możemy wykorzystać w różnych pomieszczeniach, mogą doskonale komponować się z drewnianymi meblami. Z pewnością osoby, które zawodowo związane są z morzem, lub też są pasjonatami żeglarstwa docenia tego rodzaju podarunek.