Jakiej długości powinny być suknie ślubne?

2 min read

Obserwowanie zmieniających się trendów w modzie ślubnej pozwala zauważyć, że długie, szerokie u dołu i rozkloszowane kreacje z welonem cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem.

Pojawiają się na tyle często, że określa się je typowymi, tradycyjnymi. Dzięki długości maxi, suknie te wyglądają efektownie na prawie każdej sylwetce, kojarzą się z kreacjami balowymi i mają romantyczny, uroczy charakter. Wybór takiej sukni na swoją ceremonię ślubną będzie trafiony niezależnie od tego, jaką urodę ma podkreślać i jaka będzie ogólna oprawa uroczystości. Z uwagi na długość trzeba cały czas czuwać nad tym, by fałdy i tren nie plątały się i nie brudziły, co wcale nie jest łatwe. Najgorzej bywa, jeśli pogoda nie dopisze i suknia narażona jest na kontakt z wilgocią, błotem i pyłem – plamy widać praktycznie od razu, a później ciężko jest je sprać. Suknia taka sprawia też pewne trudności przy chodzeniu, zwłaszcza po schodach i innych nierównościach, do tego buty noszone na ślub również nie należą do najwygodniejszych.
Wygodniejsza od maxi może być suknia sięgająca do kostek. Jest to wciąż długa i elegancka suknia, która prezentuje się bardzo estetycznie i nie jest tak trudna w użytkowaniu, jak wersja z trenem. Można dołączyć do niej dodatki takie jak tren lub welon i w dalszym ciągu będzie wyglądała bardzo efektownie. Dół sukni może być rozkloszowany lub prosty, góra – bardziej lub mniej dopasowana. Spotyka się również suknie sięgające do połowy łydki.

Przez zwolenników tradycyjnej mody ślubnej uznawane są za mniej eleganckie niż kreacje wspomniane wyżej, ale bardzo często pięknie podkreślają sylwetkę i pasują do ogólnego stylu uroczystości.

Nowoczesne suknie ślubne mogą być też krótsze. Coraz częściej spotyka się sukienki mini, nie mniej efektowne i stylowe od ich dłuższych wersji. Wyglądają bardzo ładnie jako samodzielny strój lub w zestawieniu z tradycyjnymi ślubnymi dodatkami. Podkreślają szczupłą sylwetkę i zgrabne nogi, można je dodatkowo połączyć z delikatnym obuwiem na wysokim obcasie.