Co musisz zrobić, aby zbudować mięśnie

3 min read

Czy możliwe jest, aby twoje ciało było tak sprawne i jędrne, jak niesamowite modele męskie i żeńskie z magazynu fitness? Doskonałość jest nie do osiągnięcia, ale możesz wyglądać i czuć się świetnie.

Informacje zawarte w tym artykule mogą pomóc w rozpoczęciu pracy.Dowiedz się jak najwięcej o wyborze najlepszych procedur budowania masy mięśniowej. Istnieje wiele technik treningowych, które działają na prawie każdą grupę mięśni lub po prostu pomagają w ogólnym ujędrnieniu. Powinieneś używać różnych ćwiczeń, które są skierowane do różnych grup mięśni.Rozważ wypicie koktajlu proteinowego przed rozpoczęciem treningu siłowego. Płynne minerały są zazwyczaj szybciej wchłaniane przez organizm niż pokarmy stałe, więc pomyśl o koktajlu wypełnionym białkiem, około 10 do 20 gramów. Koktajl proteinowy pomoże Ci zwiększyć ilość białka, aby pobudzić syntezę białka, co jest sposobem na budowanie mięśni.Podkręć trochę muzyki. Badania wykazały, że słuchanie ulubionej muzyki podczas podnoszenia ciężarów może pomóc w wykonaniu większej liczby powtórzeń niż nie słuchanie żadnej muzyki lub nie słuchanie muzyki, którą lubisz. Ponadto posiadanie słuchawek może odwrócić uwagę od rozmowy z innymi, która opóźni Twój trening.Nie łącz intensywnych ćwiczeń cardio z ćwiczeniami budującymi mięśnie. Chociaż pewna ilość cardio jest korzystna dla każdego, nabieranie masy w tym samym czasie, gdy wykonujesz naprawdę intensywną pracę sercowo-naczyniową, będzie trudne, jeśli nie niemożliwe. Jeśli głównym celem jest zwiększenie masy i siły mięśni, trzymaj się treningu oporowego.Musisz być skupiony na tym, co chcesz osiągnąć, kiedy chcesz zbudować mięśnie. Nie trenuj pod kątem wytrzymałości i skup się na cardio podczas budowania masy mięśniowej. Trening cardio i trening siłowy to świetna kombinacja, ale będą ze sobą sprzeczne, jeśli masz nadmiar cardio w swojej rutynie budowania mięśni.Dobrze się rozciągaj po każdym treningu, aby Twoje mięśnie mogły się zregenerować i rosnąć. Co musisz zrobić, aby zbudować mięśnie

Osoby poniżej 40 roku życia powinny wykonywać ćwiczenia rozciągające przez co najmniej 30 sekund.

Jeśli masz ponad 40 lat, utrzymuj każdy odcinek przez pełną minutę lub dłużej. Zmniejszy to ryzyko kontuzji ciała podczas wykonywania ćwiczeń budujących mięśnie.Jeśli zdecydowałeś się pracować nad budowaniem masy mięśniowej, najpierw porozmawiaj ze swoim lekarzem. W hile wypracowanie może poprawić niemal każdy rodzaj ciała, istnieje kilka warunków, które wymagają, aby uniknąć pewnych rodzajów ćwiczeń. Większość z nich jest związana z chorobami serca i podnoszeniem ciężarów.Kluczowym celem każdego treningu budującego mięśnie jest poprawa siły. Z biegiem czasu będziesz mógł brać na siebie większe ciężary. Zyski są bardziej dramatyczne na początku programu. Na początkowych etapach powinieneś być w stanie podnieść swoją maksymalną wagę o około pięć procent po dwóch treningach. Jeśli tego rodzaju postęp nie jest osiągany, powinieneś przejrzeć rzeczy, które robisz źle. Jeśli czujesz, że jesteś słabszy niż podczas ostatniego treningu, możliwe, że nie zregenerowałeś się prawidłowo po poprzednim treningu.Upewnij się, że otrzymujesz wystarczającą ilość białka. Idealna dieta do budowania mięśni zawiera jeden gram białka na każdy kilogram masy ciała każdego dnia. W przypadku większości ludzi można to osiągnąć poprzez samą dietę, a suplementacja białka zwykle nie jest konieczna. Uzupełnienie dziennego spożycia białka poza to zwykle nie przyniesie żadnych korzyści.Chociaż prawdopodobnie nie jesteś doskonały, nadal jesteś niesamowity. Czytając ten artykuł, dokonałeś wyboru, aby trwale zmienić swoje życie na lepsze. Rozpocząłeś swoją przygodę z tym artykułem, więc weź to, czego się tutaj nauczyłeś i wykorzystaj to, aby osiągnąć swoje cele.

Chyba przeoczyłeś