Czy warto inwestować w ziemie?

2 min read

Często mamy pieniądze, ale nie za bardzo wiemy, w co je inwestować i co wtedy? Stawianie pieniędzy na jakieś lokaty po 2% nie ma sensu, dlatego trzeba znaleźć coś innego, coś lepszego.

Rozwianiem, które wiele osób interesuje jest inwestycja w ziemię. Te osoby, które lata temu zainwestowały w ziemie na terenach gdzie idą teraz drogi ekspresowe i autostrady zyskały naprawdę bardzo dużo. To, dlatego opłacalne jest inwestowanie w ziemie, ale na to trzeba czasu. Nie da się dzisiaj kupić ziemi i za rok jej sprzedać. Na to żeby na trym zyskać często czekamy całymi latami, ale naprawdę nam się to opłaci.

Po prostu do takich inwestycji trzeba mieć pieniądze. Nie kupujemy ziemi za ostatnie oszczędności tylko mamy ich bardzo dużo i możemy sobie pozwolić na to żeby wydać część z nich. Jeśli zwróci nam się to za dziesięć lat to dla nas nie będzie to tragedią i między czasie nic z tym nie będziemy robić. My po prostu na spokojnie możemy czekać aż ziemia zacznie rosnąć w cenę i wtedy będzie można przystąpić do sprzedaży.

Jaką ziemię do inwestycji należy wybrać?

Najlepiej byłoby kupić najtańszą ziemię, bo wtedy zyski z jej sprzedaży będą o wiele większe. Ziemię można kupić w dużym kawałku i podzielić na działki, które z zyskiem sprzedamy. Można też wybrać ziemię rolną, która za dziesięć lat będzie nadawała się do odrolnienia. Zauważmy jak wsie i miasta się rozrastają. Jest wiele takich miejsc gdzie była ziemia i nic więcej, a dzisiaj mamy tam całe osiedla, dlatego trzeba taką inwestycję wybrać, a przekonamy się, że można na tym bardzo dużo zarobić. Nam właśnie o ten zarobek chodzi, dlatego kupujemy tanio i sprzedamy drogo. Lepiej nie może być dla nas, bo nie zajmujemy się ziemią wcale i jeszcze można na tym zarobić. Jeśli to większy kawałek to można go wydzierżawić i wtedy będziemy mieć zyski z dopłaty unijnych. Bardzo dużo osób prowadzi takie kombinacje, dlatego my też możemy w tym kierunku podążać, a na pewno na tym nie stracimy tylko można będzie bardzo, ale to bardzo dużo zyskać.