Wymiana walut? Jaki wybrać kantor?

2 min read

Polacy wymieniają bardzo dużo obcej waluty albo na obcą walutę. Największy ruch jest w okresie świat, kiedy pojawia się rodzina, albo jedziemy do rodziny.

Na pewno wakacje to też czas, kiedy więcej pieniędzy jest wymienianych. Do wymiany trzeba podjeść w odpowiedni sposób, bo ma to być bezpieczne. Nie znamy się na sprawdzaniu pieniędzy, które są nam wydawany, dlatego kantor, który wybierzemy powinien być w stu procentach legalny i pewny. Jeśli wymieniamy pieniądze to od razu otrzymujemy specjalny paragon, który warto zachować do kontroli. W niektórych państwach sprawdzane są pieniądze, dlatego trzeba się na to przygotować skąd je mamy.

Kantor stacjonarny czy internetowy?

Jeśli wybieramy kantor to trzeba będzie sprawdzać, jakie ma kursy, bo tutaj też bywa bardzo różnie. Jeśli jest to kantor, który ma dużo klientów to szanse na niższe i korzystniejsze kursy są większe. Wtedy jest zarobek od ilości, dlatego wszystko bardzo dokładnie analizujemy. Im mamy więcej pieniędzy wymienić tym bardziej kurs ma dla nas znaczenie. Warto tutaj wspomnieć, że wahania pomiędzy kupnem i sprzedażą są po kilkanaście groszy. Na lotnisku, jeśli zdecydujemy się na wymianę pieniędzy to ta różnica pomiędzy sprzedażą, a kupnem będzie minimum jeden złotych, a zatem w żaden sposób nam się to nie opłaca. My chcemy na tym zyskać, a nie stracić, dlatego ma to dla nas tak bardzo duże znaczenie.

Kantor w Internecie

Jeśli chcemy zaoszczędzić sporo czasu i sporo pieniędzy to kantor internetowy będzie dla nas bardzo dobrą ofertą, z której na pewno będziemy bardzo zadowoleni. Nie ma się, co dziwić, że wiele osób wykorzystuje kantory internetowe, bo mogą wymienić pieniądze na dowolną walutę. Kursy są atrakcyjniejsze niż w typowym kantorze i bezpieczeństwo jest większe, bo albo pieniądze zostaną dostarczone kurierem do naszego domu albo, jeśli mamy odpowiednie konto od razu zostaną przesłane na nie. Warto przyjrzeć się tej metodzie i porównać ceny, a wtedy będziemy już wiedzieć gdzie konkretnie opłaca nam się wymiana pieniędzy i tę opcję dla siebie wybierzemy.