Mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego od dewelopera?

2 min read

Mieszkania są w Polsce bardzo popularne, ale jakie wybrać? Jedni mówią, że mieszkanie od dewelopera nie ma sobie równych, bo jest nowe, a to jak nowy samochód, dlatego trzeba się tym zainteresować.

Inni mówią, że można wybrać mieszkanie z rynku wtórnego dopasowane do swoich potrzeb. Dla jednych i drugich oferty się znajdą, ale która jest lepsza? Jeśli chodzi o mieszkania z rynku wtórnego to mamy ich o wiele więcej do wyboru. Różnej wielkości mieszkania położne w różnych częściach miasta. To oznacza, że łatwiej dopasować nam to mieszkanie pod wszystkie swoje wymagania. Mieszkanie często nadaje się od razu do wprowadzenia.

Jeśli się nie nadaje to zaczynają się minusy, bo trzeba je remontować i to może pochłonąć całkiem sporo pieniędzy, na co my nie chcemy sobie pozwolić, bo często aż tyle nie mamy. Używane mieszkanie to zawsze ryzyko, ale z drugiej stare jest tańsze od tego w stanie deweloperskim.

Nowe mieszkanie w stanie deweloperskim

Mamy nowe mieszkanie często na nowym zamykanym osiedlu. Wszystko pachnie jeszcze nowością i jest tam bardzo bezpiecznie. Wybieramy dokładnie takie materiały, jakie chcemy żeby się znalazły w nowym mieszkaniu. Wybieramy kolory ścian, płytek, paneli. Można nawet zdecydować o tym gdzie mają się znajdować ścianki działowe. Minus mieszkania jest taki, że trzeba sprawdzać jak budowa szła deweloperowi i czy przypadkiem mocno nie oszczędzał. Zdarzają się bardzo różne sytuacje, że ktoś się spieszył i niestety, ale budynek nie spełnia norm bezpieczeństwa. Do kosztów zakupu mieszkania trzeba dołożyć jeszcze koszty remontu. Bardzo często zdarza się tak, że otrzymujemy stan surowy zamknięty mieszkania gdzie nawet nie ma tynków na ścianach i doprowadzenie tego do stanu zamieszkania może nas kosztować setki tyscy złotych. Wszystko jest zależne od tego, jakie materiały będą do tego użyte. Trzeba porównać sobie oferty z jednej i drugiego rynku wyliczając wszystkie koszty i w ten sposób będziemy mogli sobie pozwolić na wybranie najlepszej dla nas oferty.