Najważniejsze wskazówki od guru pielęgnacji kotów

3 min read

Czy jesteś fanem kotów? Wiele osób jest fanami, ponieważ te urocze i sympatyczne stworzenia dają ludziom wiele powodów, by się nimi cieszyć.

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o posiadaniu kota, to trafiłeś we właściwe miejsce. Ten artykuł może dać ci kilka dobrych rad, które pomogą ci wychować kota.Stwórz ciepłe legowisko dla kota na zewnątrz lub zdziczałego, wyścielając pudełko po bananach grubą warstwą gazety. Wytnij kawałek Mylaru, aby pasował do dna pudełka. Połóż kolejną warstwę gazety na wierzchu. Dodaj ciepły koc. Umieść całe pudło w budce dla psa lub pod werandą, gdzie nie może się zamoczyć.Zdaj sobie sprawę, że koty zwykle nie dyszą. Psy dyszą, żeby się ochłodzić. Jeśli kot ma spodnie, to oznaka kłopotów. Twój kot może być bardzo niespokojny lub odczuwać ból. Podobnie szybki oddech jest oznaką bólu lub niepokoju. Pamiętaj, aby natychmiast skontaktować się z weterynarzem, jeśli kot zacznie dyszeć.Zapewnij swoim kotom łatwiejszy dostęp do okna, aby zasłony nie zostały porysowane. Założenie żaluzji pionowych zapewni kotu najłatwiejszy dostęp, ale jeśli musisz zachować zasłony, użyj lekkiego drążka, który spadnie, gdy kot spróbuje wspiąć się na zasłony. Zapewni bezpieczeństwo zarówno zasłonom, jak i kotu.Nigdy nie należy pozwalać kotu na nudę przez cały czas. Podobnie jak psy, koty również potrzebują czasu na zabawę i ćwiczeń fizycznych. Niestety wielu właścicieli nie zdaje sobie sprawy z tej ważnej części własności. Koty, które się nudzą, często mają problemy, które mogą mieć na nie duży wpływ. Najważniejsze wskazówki od guru pielęgnacji kotów

Niektóre z tych problemów to otyłość spowodowana jedzeniem z nudów, problemy z OCD, walka z innymi zwierzętami domowymi i depresja.

Musisz regularnie dostarczać mu nowe zabawki i zadbać o to, aby Twój kot miał dużo miejsca do biegania i zabawy. Drapak to cenna zabawka do umieszczenia w domu.Miej oko na wczesne oznaki problemów zdrowotnych u kotów. Koty zwykle wyświetlają znaki ostrzegawcze, jeśli zmagają się z problemami zdrowotnymi. Niektóre typowe objawy, na które należy zwracać uwagę, obejmują zmiany nawyków żywieniowych, zmiany nawyków spania, niemożność prawidłowej pielęgnacji, zmiany nawyków żywieniowych, zmiany nawyków snu, depresję, kichanie, zwiększone pragnienie, łzawienie oczu, zmiany w zachowaniu, ukrywanie się i wymioty. Jeśli wykazują te objawy, natychmiast zabierz je do weterynarza. Im szybciej je weźmiesz, tym lepiej.Myj legowisko kota przynajmniej raz w tygodniu, aby usunąć z niego wszystkie bakterie. Nawet jeśli łóżko wygląda tak, jakby było czyste, zwykle zawiera toksyny, które mogą spowodować zachorowanie Twojego zwierzaka. Wymieniaj posłanie co sześć miesięcy, aby utrzymać kota w higienicznym środowisku.Dowiedz się, ile jedzenia powinieneś karmić swojego kota. Podczas gdy pojemniki na karmę dla kotów zawierają ogólne informacje, dowiedz się od weterynarza, ile jedzenia powinien jeść Twój kot. Wielu właścicieli tego nie robi i przekarmia swoje koty. Poświęć trochę czasu, aby znaleźć odpowiednią ilość, aby nie skończyć z kotkiem z nadwagą.Ważne jest, aby karmić kociaka wyłącznie karmą przygotowaną specjalnie dla kociąt. Karma dla kotów zawiera więcej tłuszczu i białka, co pomaga utrzymać zdrowe ciało rosnącego kota. Karma dla dorosłych kotów jest chudsza i nie jest specjalnie skomponowana w taki sam sposób jak karma dla kociąt. Twój kociak będzie rósł bardzo szybko w krótkim czasie, dlatego ważne jest, aby prawidłowo się odżywiał.Koty to jedne z najlepszych zwierząt domowych na ziemi. Są zabawne, ciepłe, miękkie i bardzo zabawne. Wychowywanie kota powinno być dość łatwe po przeczytaniu wymienionych tutaj porad. Jest tylko jeden krok, który musisz zrobić, a jest nim prawdziwy kot. Baw się dobrze, opiekując się swoim nowym futrzanym przyjacielem.