Jak doradca kredytowy pomaga ułatwić wnioskodawcom uzyskanie pożyczki

3 min read

Każdy z kredytodawców hipotecznych ma własną metodę obliczania przystępności cenowej, przy czym wielu z nich stosuje wielokrotność dochodu klienta w celu ustalenia maksymalnej kwoty, jaką możesz pożyczyć.

Porozmawiaj z pośrednikiem kredytowym, który będzie mógł ocenić Twoją obecną sytuację finansową i preferencje, aby znaleźć pożyczkodawców hipotecznych, którzy mogliby zaoferować Ci najlepszą ofertę kredytową. Wielu kredytodawców hipotecznych wykorzystuje wielokrotność dochodu jako podstawę do ustalenia maksymalnej kwoty, jaką możesz pożyczyć. Każdy pożyczkodawca działa zgodnie z parametrami własnych wytycznych i przepisów wewnętrznych, dlatego niektórzy mogą być bardziej hojni niż inni. Niektórzy kredytodawcy mają bardziej elastyczny pogląd na potrzeby zabezpieczonych pożyczek. Z samej swojej natury pożyczkodawca korzysta z aktywów jako zabezpieczenia udzielanej pożyczki, dlatego może sobie pozwolić na znacznie większą hojność przy ocenie maksymalnej kwoty, jaką ktoś może pożyczyć. Oprócz wynagrodzenia podstawowego wielu pracowników ma możliwość zarobienia dodatkowych kwot pieniędzy, takich jak premie, nadgodziny i prowizje, a nawet alimenty czy wynajmowanie nieruchomości. Możesz także otrzymać ulgi finansowe na przedmioty takie jak samochód, dom lub na potrzeby przeprowadzki.

Takie dodatkowe dochody można uwzględniać we wniosku o kredyt, mamy wtedy szansę pożyczyć większą kwotę pieniędzy.

Jednak w przeciwieństwie do wynagrodzenia podstawowego nie wszyscy kredytodawcy hipoteczni muszą zaakceptować całkowitą kwotę tych dodatkowych form dochodu. Dokumenty są zwykle wymagane w celu wyjaśnienia wykorzystanych kwot, a broker kredytowy z całego rynku finansowego może pomóc Ci znaleźć usługodawcę oferującego kredyty Włocławek, który zastosuje najbardziej elastyczne podejście do twojego rodzaju dochodu. Jeśli otrzymujesz jakieś dodatki finansowe w ramach umowy o pracę, wówczas większość kredytodawców uwzględni te kwoty jako część całkowitego dochodu wykorzystanego do ustalenia kwoty pożyczki. Kredytodawca hipoteczny prawdopodobnie będzie chciał zobaczyć kopię umowy o pracę w celu wyjaśnienia takich dodatkowych kwot. Pośrednicy hipoteczni zazwyczaj otrzymują opłatę przez pożyczkodawcę za dostarczenie im firmy, a opłaty te mogą się znacznie różnić w zależności od pożyczkodawcy. Z pewnością istnieją uzasadnione powody, aby rozważyć pomoc brokera hipotecznego podczas ubiegania się o pożyczkę, ale to nie znaczy, że powinieneś po prostu wynająć pierwszego, na którego natrafisz. Pośrednik kredytowy może ubiegać się o dowolną liczbę hipotek w krótkim okresie czasu.

Z tego powodu dobrym pomysłem jest uzyskanie przynajmniej kilku ofert od pożyczkodawców na własną rękę przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu brokera.

Oczywiście przed podjęciem ostatecznej decyzji uważnie rozejrzyj się za dobrym brokerem, sprawdź ich referencje i doświadczenie, zapytaj przyjaciół i krewnych oraz przeczytaj recenzje klientów pośrednika, które znajdziesz w Internecie. Chodzi o to, że powinieneś zbadać wszystkie opcje hipoteczne przed podjęciem decyzji. W końcu pozornie niewielka różnica w oprocentowaniu kredytów hipotecznych może oznaczać sporą kwotę oszczędności w okresie 30-letniej pożyczki hipotecznej. Niezależny doradca hipoteczny będzie w stanie zaoferować szerszy zakres opcji z całego rynku finansowego. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów porad finansowych, brokerzy, którzy mają do czynienia z szeroką gamą firm ubezpieczeniowych oraz instytucji finansowych, dadzą klientowi największy wybór, jeśli chodzi o ubieganie się o korzystne kredyty hipoteczne Włocławek. Podejmując decyzję, pamiętaj również o kosztach opłat związanych z finansowymi i emocjonalnymi kosztami popełnienia błędu, jeśli zdecydujesz się na nieodpowiednią pożyczkę bez zasięgnięcia porady doradcy kredytowego. Jest wiele osób, które nie są złymi kredytobiorcami, ale mają problemy z uzyskaniem pożyczki. Zaleca się wypełnienie wniosków co najmniej dwoma lub trzema kredytodawcami, aby pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo całkowitego odrzucenia wniosku o udzielenie kredytu.

https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyWloclawek/

Ekspert Finansowy Włocławek
ul. Tadeusza Kościuszki
87-800 Włocławek woj. kujawsko-pomorskie

tel. +48 533 88 78 78
mail. biuro@ekspertfinansowy.org