Najlepsze sukulenty do stworzenia kolorowego ogrodu

3 min read

Ogrodnictwo może być bardzo satysfakcjonującym i wartościowym zajęciem.

Niektórzy postrzegają ogrodnictwo jako hobby, sposób na czerpanie przyjemności w wolnym czasie. Inni mogą postrzegać to z bardziej utylitarnej perspektywy, jako sposób na hodowanie własnej żywności bez uzależnienia od sklepów spożywczych. Niezależnie od powodu uprawiania ogrodnictwa, w tym artykule znajdziesz wiele wspaniałych wskazówek zarówno dla początkujących ogrodników, jak i dla doświadczonych ogrodników.Znajdź rośliny, które dobrze rosną w Twoim lokalnym klimacie i glebie w Twoim ogrodzie. Jeśli spróbujesz zmusić roślinę, która nie lubi twojej pogody, skończysz na tym, że wykonasz dużo pracy przy bardzo słabym wyniku. To, co rośnie dobrze w jednym roku, prawdopodobnie będzie dobrze rosło w przyszłym, więc posadź to ponownie.Nie zapomnij nawozić swojego ogrodu! Woda to za mało, jeśli chodzi o uprawę pysznych, zdrowych warzyw. Wybierz nawóz, który najbardziej Ci się podoba. Niektórzy ludzie wolą obornik, podczas gdy inni nie mogą ominąć myśli o nim. W lokalnym sklepie ogrodniczym dostępnych jest wiele opcji nawozów, więc z pewnością jest odpowiedni dla Ciebie.Dobrym pomysłem w ogrodnictwie jest rejestrowanie postępów. Jeśli jest to forma dziennika, czy też fotograficzna forma utrwalania postępów ogrodu jest pomocna na kolejne lata. Rejestrowanie, które rodzaje roślin działają dobrze, które nie działały lub jakie rodzaje gleby mogą pomóc w tworzeniu przyszłych ogrodów bez żadnych prób i błędów z poprzednich lat.Woda roślinna jest wspaniałym nawozem. Następnym razem, gdy będziesz gotować lub gotować warzywa na parze, odstaw na bok gotującą się wodę. Ta woda jest pełna składników odżywczych i zapewni przyjemny, odżywczy zastrzyk do Twojego ogrodu. Upewnij się, że woda jest dokładnie schłodzona, ponieważ gorąca woda może uszkodzić, a nawet zabić korzenie roślin.Ważne jest, aby chronić ręce podczas pracy w ogrodzie. Najlepsze sukulenty do stworzenia kolorowego ogrodu

Jeśli nie nosisz rękawiczek podczas pracy na podwórku, twoje ręce mogą cierpieć z powodu infekcji i innych zanieczyszczeń.

Upewnij się, że Twoje ciało jest bezpieczne, nosząc odzież ochronną i rękawice.Postaraj się pozbyć ślimaków, gdy tylko je zobaczysz. Ślimaki będą nadal zjadać twoje rośliny, aż twój ogród stanie się tylko skorupą swojej dawnej postaci. Istnieje wiele metod chemicznych i organicznych, które możesz wypróbować; znajdź coś, co działa dla Ciebie i chroń swoje rośliny!Możesz użyć małych glinianych doniczek lub mlecznik, aby chronić swoje rośliny przed mrozem w późnym sezonie. Prześcieradło jest również skuteczną osłoną na krzewach lub dużych powierzchniach. Zazwyczaj najbardziej narażone są młode kiełki. Jeśli zapomnisz lub twoje wysiłki zakończą się niepowodzeniem, możesz zostać zmuszony do ponownego zasadzenia plonów.Sadź w cieniu. Wszystkie rośliny potrzebują światła, aby przetrwać, ale nie wszystkie potrzebują mocnego słońca. Rośliny pochodzące z obszarów leśnych są szczęśliwe, gdy są chronione przed promieniami słonecznymi. W zacienionym ogrodzie jest wiele roślin, w tym Hosta, Cyclamen, Foxglove, Helleborus, Japanese Anemone i Ajuga. Sadząc je, będziesz mieć całoroczny pokaz kolorów nawet w najbardziej zacienionych ogrodach.Prawidłowo traktuj cebulki kwitnące po zakończeniu kwitnienia, a wrócą one ponownie w przyszłym roku. Pozostaw liście na co najmniej osiem tygodni po kwitnieniu, aby upewnić się, że cebulki będą w stanie fotosyntetyzować wystarczającą ilość pożywienia na kolejny sezon. Wcześniejsze usunięcie liści może skutkować słabymi kwiatami lub ich całkowitym brakiem w następnym roku.Jak wspomniano wcześniej, bez względu na motywację do angażowania się w ogrodnictwo, nigdy nie możesz wiedzieć za dużo. Stosując niektóre lub wszystkie wskazówki wymienione w tym artykule, nowi ogrodnicy mogą szybko poszerzyć swoją wiedzę. Podobnie doświadczeni ogrodnicy zawsze mogą zdobyć nowe wskazówki i wzbogacić swoją wiedzę.