Jak wybrać ubranie do karmienia piersią?

2 min read

Karmienie piersią lub odciąganie pokarmu wymaga dość częstego dostępu do piersi w ciągu dnia, zwłaszcza w okresie wyłącznego karmienia piersią. Oczywiście są ubrania specjalnie zaprojektowane do karmienia piersią.

Wszystkie zapewniają drogę do piersi, dzięki czemu możesz przyłożyć dziecko lub laktator do piersi bez podnoszenia lub opuszczania ubrania. Ubrania tego rodzaju są są bardzo dyskretne i praktyczne dzięki czemu możemy karmić bez skrępowania. Oczywiście w sklepach znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju ubrań, które możemy dopasować do naszego stylu oraz innych ubrań. Jeśli wybierzesz ubranie, które jest wystarczająco luźne lub elastyczne, dzięki temu zapewnimy sobie łatwy dostęp. Warto także nosić różne dodatki, przykładowo chusty, które pozwolą ukryć piersi podczas karmienia. Dziecko karmione piersią może towarzyszyć matce w miejscach publicznych w restauracjach czy na wycieczkach. Pamiętaj, że karmienie piersią w miejscach publicznych jest dozwolone. Jeśli jednak chcesz zachować dyskrecję, dostosuj swój strój, wybierając odzież i bieliznę odpowiednią do karmienia piersią.

Specjalne ubrania umożliwią dyskretne karmienie, zatem karmienie piersią nie powinno być przeszkodą. Podczas karmienia piersią nie zawsze łatwo jest znaleźć ładne ubranie.

Jednak czasem musimy się ubrać bardziej elegancko, dlatego też w naszej szafie musimy mieć wiele ubrań,w których będziemy mogli karmić dziecko. Oczywiście warto ze sobą mieć jakiś ręcznik, czy też chustę, która możemy osłonić ubranie, aby nie zostało zabrudzone mlekiem. Z pewnością kiedy wybieramy odzież do karmienia, powinniśmy zwrócić uwagę czy jest ona odpowiednio komfortowa. Nie powinna być zbyt obcisła aby nie krepowała naszych ruchów. Z pewnością przydadzą nam się różne bluzki do karmienia, warto także w torebce mieć zapasową bluzkę, gdyby przydarzył nam się problem. Należy zwrócić uwagę aby materiał z jakiego będzie wykonane ubranie nie uczulał, najlepiej wybierać ubrania wykonane z bawełny.