Czym się kierować, wybierając operatora płatności?

2 min read

Rynek e-commerce rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie. Właściciele sklepów online starają się jak mogą, by zapewnić klientom możliwość bezpiecznego i szybkiego dokonania zakupu. Aby było to możliwe, konieczne jest nie tylko stworzenie czytelnego i przejrzystego serwisu WWW czy kuszące ceny. Jednym z najważniejszych elementów internetowych zakupów są płatności online.

Główne obowiązki

Czym zajmuje się operator płatności? Jego głównym zadaniem jest koordynacja procesu transakcji. Łączy on nie tylko klienta i e-sklep, ale też dwa banki: emisyjny i przyjmujący. Wszystkie te strony są niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia procesu płatności. Operator znacznie skraca cały proces. Pieniądze niemal natychmiast pojawiają się na koncie odbiorcy.

Mnóstwo możliwości

Operatorzy płatności internetowych zapewniają zazwyczaj kilka różnych narzędzi do wykorzystania. Najbardziej popularny jest szybki przelew, czyli tak zwany pay-by-link. Pozwala on na przesłanie pieniędzy w bardzo krótkim czasie, a co za tym idzie na wcześniejsze zrealizowanie transakcji. Klienci chętnie korzystają także z BLIKa. W tym przypadku, do przelewu potrzebny jest sześciocyfrowy kod, który można wygenerować w aplikacji banku. Coraz rzadziej korzysta się z kolei z kart płatniczych czy przelewów tradycyjnych.

Postawić na zabezpieczenia

Wybór dostawcy nie jest prosty. Pod lupę należy wziąć szczególnie kwestie bezpieczeństwa. Dobry dostawca płatności online powinien posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty. Są one przyznawane tylko tym podmiotom, które spełnią bardzo dokładnie określone, rygorystyczne wymagania. Wszystko to ma pomóc w znacznym ograniczeniu kradzieży i oszustw. Warto więc wybierać sprawdzonych dostawców, zapewniających możliwie najbezpieczniejszy proces płatności. Dobrym przykładem takiej firmy jest Blue Media. Więcej informacji na temat obsługi płatności przez ten serwis można znaleźć na stronie https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.

Choć bezpieczeństwo transakcji jest najważniejsze, to podczas podpisywania umowy z dostawcą należy sprawdzić także opłaty i prowizje oraz możliwość bieżącej kontroli