Czas na nowe auto? Oto kilka porad

3 min read

Dzięki odpowiednim poradom możesz mieć znacznie lepsze doświadczenia, jeśli chodzi o kupowanie samochodów.

Każdy miał mniej niż gwiezdne doświadczenie. Rzuć wszystko na sprzedawcę i naucz się stać na własnych nogach. Możesz przejąć kontrolę i uzyskać interes, którego szukałeś.Zanim wyjdziesz na zakupy do samochodu, konieczne jest zrozumienie swoich prawdziwych potrzeb. Jaki jest Twój budżet? Ile osób zamierzasz przewieźć? Czy oszczędność paliwa jest szczególnym problemem? Chcesz sedana lub minivana? Zrób listę swoich pragnień i zabierz ją ze sobą na zakupy.Za każdym razem, gdy myślisz o zakupie samochodu, najpierw musisz poznać prawdziwą wartość samochodu. Można to zrobić, wyszukując online MRSP i porównując go z ofertami znalezionymi w Twojej okolicy. Przede wszystkim sprawdź w wielu różnych witrynach.Idź do różnych dealerów, zanim zdecydujesz się na jeden. Inny dealer może być w stanie uzyskać lepszą cenę na wybrany samochód i może prowadzić różne promocje. Wypróbuj trzy lub cztery w swojej okolicy, a nawet jeśli będziesz musiał podróżować trochę dalej, może być tego wart.Wejdź do salonu z myślą o cenie końcowej. Czas na nowe auto? Oto kilka porad

Sprzedawca może próbować skoncentrować się na miesięcznych płatnościach lub warunkach finansowania, ale Twoim celem powinno być uzyskanie żądanej ceny za samochód, który chcesz.

Zawsze możesz później wynegocjować warunki finansowania, a nawet sfinansować z własnym bankiem poza dealerem.Jeśli szukasz używanego samochodu, świetnym sposobem sprawdzenia, czy prędkościomierz jest prawidłowy, jest spojrzenie na pedały gazu i hamulca. Jeśli ktoś mówi, że auto przejechało 30 000 mil, a pedały hamulca i gazu są zużyte, to dobrze świadczy o cofnięciu licznika.Uzyskaj porady od zaufanej rodziny i przyjaciół. Czy lubią swoje samochody? Czy uważają, że ten, który otrzymali, nie jest taki wspaniały? Czy słyszeli coś ciekawego od swoich przyjaciół i rodziny? Kiedy kupujesz pojazd, te wstępne informacje będą dla Ciebie przydatne.Bądź elastyczny. Chociaż powinieneś udać się do salonu samochodowego z dobrym pomysłem na to, czego szukasz, warto mieć trochę miejsca do poruszania się. Postaraj się mieć kilka marek lub modeli, które odpowiadają Twoim potrzebom, a możesz wybrać najlepszą ofertę, gdy dowiesz się, co jest dostępne u konkretnego dealeraUstal budżet i trzymaj się go przy zakupie samochodu. Może być bardzo trudno trzymać się budżetu, gdy znajdziesz samochód, którego naprawdę chcesz, ale nie ma nic dobrego w kupowaniu pod wpływem impulsu. Dowiedz się, na co Cię stać, zanim zaczniesz szukać, aby nie rozbić banku.Pamiętaj, że zdecydowana większość sprzedawców musi spełniać limity tygodniowe lub miesięczne. Skorzystaj z zakupów auta pod koniec miesiąca. Jeśli sprzedawca nie osiągnął jeszcze pożądanego limitu, może być bardzo chętny do sfinalizowania konkretnego zakupu. Ta dodatkowa presja pomoże ci dać trochę więcej miejsca na obniżenie ceny wywoławczej.Powinieneś teraz wiedzieć więcej o tym, co zrobić, gdy odwiedzasz salon. Niezależnie od tego, czy kupujesz używane, czy nowe samochody, nadszedł czas, aby usiąść i zająć się biznesem. Nikt tak naprawdę nie powstrzymuje cię przed tą transakcją, tylko ty sam. Bądź dobrze poinformowany i zanieś te informacje do banku!