Co to właściwie jest kasa fiskalna online?

3 min read

Kasa fiskalna online to internetowe oprogramowanie punktu sprzedaży, które umożliwia dokonywanie transakcji sprzedaży z różnych terminali POS.

Umożliwia również zarządzanie firmą z dowolnego miejsca i lokalizacji z dostępem do Internetu. Dzięki internetowej kasie wirtualnej możesz również ułatwić transakcje POS, uprościć płatności kartą kredytową i uruchomić wiele kas. Kasa fiskalna online zapewnia aktualne i w czasie rzeczywistym raportowanie sprzedaży według sklepów i nie potrzebujesz do tego dodatkowych serwerów ani oprogramowania. Wystarczy się zalogować i masz pełny przegląd wszystkich transakcji kasy online.

Co to właściwie jest kasa fiskalna online?

Jak działa kasa fiskalna online?

Kopie zapasowe są również niepotrzebne, ponieważ system zapisuje wszystko w odpornej na awarie chmurze, dzięki czemu możesz zawsze kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś. Zazwyczaj dostawca kas fiskalnych zajmuje się wszystkimi kopiami zapasowymi i odzyskiwaniem, a także ewentualną pomocą i serwisowaniem kas online. Zasadniczo możliwe jest przekształcenie większości urządzeń mobilnych PC, Mac, tablet, iOS lub Android w kasę fiskalną online. Chociaż działa ona w trybie on-line, ale w razie potrzeby może być również używana w trybie offline. Za każdym razem, gdy się logujesz, możesz kontynuować niedokończone działania, a mając połączenie z Internetem, możesz odświeżyć dane w ciągu minuty.

Kasa fiskalna online jest również opłacalna, ponieważ nie musisz kupować specjalnego lub nowego sprzętu lub oprogramowania POS, aby zacząć z niej korzystać. Ale jeśli chcesz, kasę fiskalną można zintegrować z opcjonalnym sprzętem w punkcie sprzedaży, takim jak skanery kodów kreskowych, drukarki paragonów, szuflady na gotówkę lub czytniki kart. Możesz łatwo zintegrować kasę fiskalną online z innymi systemami, połączyć z nią dowolną liczbę kas POS. Możesz również zintegrować kasę fiskalną z Google Analytics, co pozwala na bieżąco śledzić, jak radzi sobie twoja firma. Możesz przechowywać wszystkie paragony, a tym samym analizować nawyki zakupowe swoich klientów. Możesz również wysyłać cyfrowe rachunki do swoich klientów, a dodatkową zaletą jest to, że kasa fiskalna online działa nawet w przypadku utraty połączenia internetowego. Jeśli oprogramowanie kasy wyłączy się z powodu jakiegoś błędu, możesz później kontynuować pracę z tego samego miejsca, w którym się zatrzymałeś.

Kasy fiskalne online z pewnością pomogą w rozwoju twojej firmy. Obecnie coraz więcej firm dostarcza wiodące na rynku produkty i usługi do przedsiębiorstw z wszystkich branż, od małych niezależnych firm po duże sieci wielooddziałowe, a kasa fiskalna online netvet z pewnością może być odpowiednim rozwiązaniem. Kasy fiskalne online są już obowiązkowe w wielu branżach i usługach, jak sklepy, salony kosmetyczne i fryzjerskie, lokale gastronomiczne, lekarze czy prawnicy. Urządzenia te przesyłają dane z raportu dobowego do Centralnego Repozytorium Kas, systemu zarządzanego przez Krajową Administrację Skarbową, co pozwala na ewidencję podatków dochodowych oraz VAT i wcześniejsze wyrywanie wszelkich nieprawidłowości.