Wygodny materac do sypialni

2 min read

Jeżeli chcemy zadbać o wygodę w sypialni, z pewnością warto zwrócić uwagę na materac.

Dzięki niemu będziemy mogli przyjąć odpowiednią pozycję w czasie snu, materac będzie odpowiednio dostosowywał się do kształtu naszego ciała. Możemy wybrać różne materace producent oferuje najczęściej materace sprężynowe i piankowe. Najpopularniejsze są materace sprężynowe, gdzie każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni, w tym przypadku nasze ciało podpiera kilkaset sprężyn, zatem jest to bardzo dobre rozwiązanie. Popularne są także materace piankowe, w tym przypadku rezygnuje się ze sprężyn na rzecz specjalnej pianki, która zapewni nam dużą wygodę.

Wygodny materac do sypialni

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dobry materac będzie odpowiednio dostosowywał się do naszej pozycji. Nawet jeżeli się przykręcamy, wówczas druga osoba, która śpi z nami, nie będzie odczuwała tego ruchu. Dodatkowo materace podzielone są na strefy komfortu, gdzie materac w różnych częściach posiada inną twardość, najtwardszy jest na środku, gdzie będzie podpierał okolice naszej miednicy, natomiast mniejsza otwartość występuje tam, gdzie opieramy uda, plecy oraz głowę. Obecnie często stosuje się materace 7 strefowe, które dają nam bardzo wysoki komfort.
Materac dobieramy według wielkości łóżka, oraz dobieramy odpowiednią twardość. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, iż materac może być dobrany do naszej wagi. W zależności od preferencji możemy wybrać materac miękki lub też twardy, wykonany z pianki czy też materac sprężynowy. Na materacach znajdziemy oznaczenia H dotyczące twardości, przy czym H1 jest to materac miękki, który dobrze sprawdzi się w przypadku osób o mniejszej wadze, natomiast H5 jest to materac twardy. Często wybieramy materace H3 i H4, które są dość wygodne. Z pewnością wybór materaca to sprawa dość indywidualna, warto odwiedzić sklepy z materacami, porównać różne twardości i wybrać materac, który najbardziej będzie nam odpowiadał. W przypadku jeżeli śpimy w dwie osoby, z pewnością warto wybrać materac, który będzie posiadał większą ilość sprężyn, zapewniając nam odpowiedni komfort. Nowoczesne materace z dużą liczbą sprężyn w odróżnieniu od materacy bonellowych, gdzie sprężyny były połączone, nie powoduje fali, poruszania się całego materaca w przypadku, kiedy zmieniamy pozycję podczas snu.

Materac dopasowujemy odpowiednio do wielkości łóżka, Warto zwrócić uwagę także na wysokości materaca. Przyjmuje się, iż wyższe materace mogą dawać więcej wygody, posiadać więcej warstw. Wysokość będzie istotna także w czasie wybierania prześcieradła, wówczas powinniśmy dopasować je do wysokości, zwłaszcza jeżeli kupujemy materac o wysokości 25 cm czy też wyższy. Na materacach znajdziemy pokrowce, które obecnie możemy zdjąć i wyprać, posiadają one także wygodny suwak. Warto wybrać pokrowce antyalergiczne, z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią spokojny sen.