W jaki sposób zwiększyć szansę wygrania przetargu?

2 min read

Kancelarie prawne mogą służyć pomocą w przypadku kiedy nasza firma będzie startowała w przetargu publicznym, wówczas może służyć pomocą na wielu etapach.

Przede wszystkim należy bardzo dokładnie przeanalizować ofertę, sprawdzić czy nasza firma zdoła podjąć się zadania. Oczywiście analiza ta może obejmować wiele obszarów, może zostać wskazane pewne ryzyko prawne związane z wykonawstwem. Może być to przykładowo niekorzystny zapis w umowie, przykładowo o odsetkach karnych w przypadku niewywiązania się ze zlecenia. Niekiedy może być to przykładowo kara za opóźnienia.

W jaki sposób zwiększyć szansę wygrania przetargu?

Analiza zamówień publicznych z pomocą kancelarii prawnej

Specjalistyczna kancelaria prawna może przeanalizować najważniejsze warunki zamówienia, dodatkowo może pomóc w sformułowaniu dodatkowych zapytań. Dodatkowo może pomóc także zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa co do technologii czy też ogólnie sposobów wykonania zlecenia. Naturalnie niekiedy może zdarzyć się, iż w celu uzyskania zlecenia publicznego powstaje konsorcjum, będziemy także korzystali z podwykonawców. Wówczas prawnicy zadbają o sporządzenie umowy, związanej z powstaniem większej firmy, dodatkowo może przygotować umowy z podwykonawcami.

Oczywiście w przypadku wątpliwości można odwołać się od decyzji, która może być dla nas nie korzystna. W tym przypadku można odwołać się do krajowej izby odwoławczej, należy zwrócić uwagę aby przed odwołaniem wykonać bardzo dokładną analizę, sprawdzić warunki zamówienia publicznego. Może bowiem się okazać iż wybór firmy która ma podjąć się zlecenia został wykonany nieprawidłowo, w tym przypadku mamy możliwość ponownego startu w przetargu. Oczywiście aby przeprowadzić tego typu działania w sposób prawidłowy należy skorzystać z pomocy prawnej. Prawnicy którzy wcześniej pracowali przy podobnych sprawach z pewnością będą wiedzieli w jaki sposób podważyć decyzję organu, który rozstrzygał przetarg.

Podczas ubiegania się o zamówienie publiczne w wielu obszarach może pomóc nam kancelaria zamówienia publiczne mogą być dość skomplikowane. Wymagania co do firm mogą niekiedy także budzić wątpliwości, dlatego też skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej może pomóc firmie w wygraniu przetargu.