Uprawa marihuany indoor

2 min read

Obecnie kiedy hodowla marihuany jest dozwolona w wielu krajach, hodowcy zastanawiają się nad wyborem odpowiednich warunków.

Warto zwrócić uwagę iż wiele upraw znajduje się wewnątrz, dzięki temu można uzyskiwać wysokie plony, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż w klimacie europejskim uprawa nie wypada zbyt dobrze na zewnątrz. Oczywiście są to uprawy dozwolonych kilku krzewów, z pewnością można zakupić specjalny namiot w którym stworzymy odpowiedni klimat, wykorzystamy oświetlenie które będzie sprzyjało szybkiemu rozwojowi roślin.

Uprawa marihuany indoor

Jak wybrać i prawidłowo nawozić glebę w uprawach marihuany?

Konopie indyjskie mogą być roślinami dojść wysokimi, dodatkowo także warto zwrócić uwagę iż ich system korzenny może być dość rozległy, dlatego należy zakupić odpowiednie donice standardowo możemy zostać siać je w glebie która dostępna jest w sklepach ogrodniczych, jednak warto zwrócić na PH które powinno wynosić około 6. Naturalnie stosuje się szeroko różnego rodzaju nawozy, można wykorzystać nawozy do roślin uprawnych, warzyw, są one łatwo dostępne i mają bardzo dobre właściwości. Oczywiście znajdziemy obecnie wiele sklepów specjalistycznych które oferują różnego rodzaju akcesoria i nawozy do marihuany.

W przypadku gleby musimy zadbać nie tylko o sam nawóz ale także o dobre napowietrzenie, można w tym przypadku zastosować różnego rodzaju środki mające za zadanie kumulację tlenu czy też wilgoci, tak aby roślina mogła cały czas korzystać z składników odżywczych oraz tlenu. Dzięki temu zapewnimy naszej roślinie prawidłowy rozwój, będzie odpowiednio wzrastała, będzie kwitła w odpowiednim terminie. Dodatkowo także możemy wykorzystać nawozy na kwitnienie, które wspierają naturalne procesy rozwoju roślin.

Warto zwrócić uwagę iż hodowla wewnątrz budynków przy sztucznym słońcu może zachwiać naturalną równowagę jeżeli chodzi o rozwój rośliny dlatego też że warto wykorzystać nawóz na kwitnienie marihuany, dzięki temu wywołany sztucznie proces kwitnienia, w zależności od rodzaju roślin, ich odmiany należy zwrócić uwagę iż powinniśmy aplikować nawóz w odpowiednim momencie.