Świetny masaż może być Twój

3 min read

Dostajesz masaż w najbliższej przyszłości? Co musisz wiedzieć, zanim wyruszysz w tę przygodę? Prawda jest taka, że ​​podstawowa wiedza pomoże Ci cieszyć się masażem, więc przeczytaj ten artykuł w całości, zanim udasz się do spa lub kliniki.Kiedy jesteś na sesji masażu, nie wahaj się zadawać pytań.

Twój terapeuta odpowie na wszelkie pytania, które pomogą Ci zmniejszyć stres. Podczas masażu Twoim ostatecznym celem jest jak najdłuższy relaks, więc nie bój się zadawać wszystkich potrzebnych pytań.Masaż może być zarówno leczniczy, jak i świetną techniką relaksacyjną. Jest tak wiele korzyści z masażu, w tym łagodzenie astmy, inhibitory stresu i napięcia oraz ochrona przed bólami głowy. Kiedy idziesz na masaż, postaraj się być jak najbardziej zrelaksowany.Masaże szwedzkie są najczęściej oferowanym rodzajem masażu. Niektórzy uważają to za podstawowy masaż. Pociągnięcia są długie i gładkie, wykonywane ruchem ugniatania, zazwyczaj w kółko. Masażystka zwykle używa oleju podczas procesu. Nie jest to zbyt rygorystyczne i całkiem przyjemne.Podczas masowania kogoś, otwórz palce, aby móc dokładniej określić obszar, który masujesz. Pomaga to rozluźnić mięśnie i jest również świetną techniką, jeśli planujesz wykonać głęboki masaż tkanek. Po masażu w ten sposób zamknij ręce i użyj dłoni.Powiedz swojemu terapeucie, gdzie leżą Twoje problemy. W końcu celem masażu jest leczenie obszarów problemowych i odprężenie. Poinformowanie masażysty o obszarach problemowych zapewni, że będzie mógł zwrócić szczególną uwagę na te obszary.Spróbuj użyć pięści, aby wykonać dobry masaż. Świetny masaż może być Twój

Delikatnie uderz w bolący lub napięty obszar po rozgrzaniu mięśni łagodniejszymi technikami.

Uderzenia są doskonałe dla krążenia i powodują niemal natychmiastowe rozluźnienie całego mięśnia. Unikaj stosowania tej techniki u kogoś, kto musi brać leki rozrzedzające krew, aby zapobiec siniakom.Porozmawiaj o potencjalnych problemach medycznych. Jeśli cierpisz na chorobę, którą może zaostrzyć masaż lub jesteś w ciąży, powiedz coś. Twoja masażystka będzie mogła dostosować swoją technikę, aby dać Ci wspaniały masaż, który działa na Twoją dolegliwość i zapewnia Ci bezpieczeństwo.Powinieneś porozmawiać ze swoją masażystką, gdy wykonujesz głęboki masaż tkanek lub masaż sportowy. Podczas masażu można się zrelaksować, ale omówić z terapeutą wszelkie problemy. Osoba masująca cię musi wiedzieć, bo nie chce cię skrzywdzić.Nie musisz zdejmować ubrania do masażu. Wiele osób czuje się niekomfortowo będąc całkowicie rozebranym, więc nie bój się założyć ubrania, jeśli to sprawi, że będziesz bardziej zrelaksowany. Twoja masażystka się nie obrazi. Celem masażu jest odprężenie, więc stresowanie się ubraniem przynosi efekt przeciwny do zamierzonego.Przed nałożeniem olejku do masażu na plecy rozgrzej go w dłoniach. Nikt nie chce, aby zimny olej doprowadzał do napięcia. Wlej kilka kropel olejku na dłonie, aby rozgrzać olejek przez wcieranie. Ruch tarcia wykorzystuje tarcie do wytworzenia ciepła dla oleju.Ważne jest, aby wiedzieć o wykonywaniu masażu, jeśli chcesz mieć pełne doświadczenie. To pozwoli ci zrozumieć oba punkty widzenia. Weź to, czego się tutaj nauczyłeś i wykorzystaj to do następnego masażu, abyś w pełni się z niego cieszył.