Przejmij kontrolę nad swoimi finansami osobistymi, aby zmniejszyć stres

3 min read

Wszyscy mamy finanse, a jednak tak wielu z nas nigdy nie otrzymuje żadnego prawdziwego szkolenia ani edukacji, jak mądrze się nimi zająć.

Jak pokaże ten artykuł, nie musisz być geniuszem matematycznym ani finansowym guru, aby dokonywać mądrych inwestycji i uporządkować swoje pieniądze.Jeśli chodzi o finanse osobiste, najpierw zapłać sobie. Kiedy otrzymasz wypłatę, odłóż co najmniej dziesięć procent swojego dochodu przed opodatkowaniem na oszczędności, zanim wykorzystasz swoją wypłatę do innych rzeczy. Jeśli przyzwyczaisz się do tego, nigdy nie przegapisz tych pieniędzy i będziesz budować swoje konto oszczędnościowe.Korzystając z kuponów, kiedy tylko jest to możliwe, można w pełni wykorzystać swoje osobiste finanse. Korzystanie z kuponów pozwoli zaoszczędzić pieniądze, które zostałyby wydane bez kuponu. Myśląc o oszczędnościach jako o bonusowych pieniądzach, może to zsumować się z miesięcznym rachunkiem telefonicznym lub kablowym, który jest spłacany za pomocą tych bonusowych pieniędzy.Zawsze kupuj używane samochody na nowe i oszczędzaj pieniądze. Największy spadek wartości samochodu ma miejsce podczas pierwszych 10 000 mil, które przejedzie. Potem amortyzacja staje się znacznie wolniejsza. Kup samochód, który przejedzie pierwsze kilometry, aby uzyskać znacznie lepszą ofertę za równie dobry samochód.Jeśli pracujesz lub chodzisz do szkoły w pełnym wymiarze godzin, staraj się codziennie przynosić lunch. Zrobienie kanapki pozwoli Ci zaoszczędzić od 6 do 8 dolarów na jedzeniu, które kupiłbyś, gdybyś wyszedł na lunch. Codziennie przynoś lunch do pracy lub szkoły, aby uniknąć dodatkowych wydatków.Nie zaciągaj wielu pożyczek studenckich, jeśli nie spodziewasz się, że będziesz w stanie je spłacić w najbliższej przyszłości. Wybór kosztownej prywatnej uczelni bez ogłoszenia kierunku studiów to dobry sposób na wieczne zadłużenie.Inwestowanie w metale szlachetne, takie jak złoto i srebro, może być bezpiecznym sposobem na zarabianie pieniędzy, ponieważ zawsze będzie zapotrzebowanie na takie materiały. Przejmij kontrolę nad swoimi finansami osobistymi, aby zmniejszyć stres

Umożliwia także posiadanie pieniędzy w formie materialnej, w przeciwieństwie do inwestowania w akcje spółek.

Zwykle nie pomyli się, jeśli zainwestują część swoich osobistych finansów w złoto lub srebro.Nigdy nie opieraj inwestycji podatkowej na aktualnych przepisach podatkowych. Nie kupuj nieruchomości, jeśli zarabianie na niej zależy w dużej mierze od aktualnych przepisów podatkowych w Twoim stanie. Przepisy podatkowe często podlegają zmianom. Nie chcesz znaleźć sobie dużo pieniędzy tylko dlatego, że nie zaplanowałeś odpowiednio z wyprzedzeniem.Oszczędzaj trochę pieniędzy każdego dnia. Kupowanie burgera w fast foodzie ze współpracownikami to całkiem tani lunch, prawda? Hamburger to tylko 3,29 USD. Cóż, to ponad 850 dolarów rocznie, nie licząc napojów i frytek. Brown spakuj swój lunch i zdobądź coś znacznie smaczniejszego i zdrowego za mniej niż dolara.Regularnie czytaj sekcję biznesową gazety. Będzie to stale dostarczać wielu cennych wskazówek dotyczących oszczędzania pieniędzy i uporządkowania finansów osobistych. Pomoże Ci również być na bieżąco z rynkami, a może nawet pomoże Ci zdecydować, kiedy będzie dobry czas na inwestowanie pieniędzy w akcje.Tylko Ty możesz podejmować własne decyzje finansowe. Nawet jeśli ta decyzja dotyczy zasięgnięcia porady profesjonalisty, musisz to zrobić samodzielnie. Ten artykuł ma być narzędziem edukacyjnym, które poprowadzi Cię we właściwym kierunku. Zastosuj niektóre z tych pomysłów w praktyce, a zobaczysz zmiany w sposobie radzenia sobie i myślenia o pieniądzach.