Porady dotyczące ubezpieczeń zdrowotnych prywatnych

2 min read

Wiele osób decyduje się na własne prywatne ubezpieczenie zdrowotne, ale jak je wybrać? Na co zwracać uwagę żeby nie popełnić błędu? My chcemy płacić, ale chcemy też na tym dużo zyskać, dlatego ma znaczenie, co dokładnie uda nam się wybrać.

Na pewno bardzo ważne będzie to, jaki zakres świadczeń wybrane przez nas ubezpieczenie posiada. Niska cena często oznacza, że nie ma tutaj zbyt wiele do zaoferowania, ale jeśli wybierzemy droższe ubezpieczenie to sytuacja się zmienia. Na pewno istotne będzie to jak dużo specjalizacji oferuje nasze ubezpieczenie. W tańszych pakietach jest tylko kilku specjalistów, ale w droższych kilkunastu albo i więcej i właśnie w takiej sytuacji trzeba się zastanowić nad tym czy płacić mało czy dużo?

Każdy sam musi się nad tym zastanowić. Istota będzie również liczba placówek, które należą do ubezpieczyciela, bo nie będziemy jeździć do lekarza dwieście kilometrów żeby się przebadać i trzeba to bardzo dokładnie sprawdzić.

Co jeszcze trzeba sprawdzić?

Następnym krokiem jest sprawdzenie rodzaju badań, jakie mamy w pakiecie. Wtedy przekonamy się czy to jest oferta dla nas korzystna czy nie. Trzeba też sprawdzać, jaki jest okres karencji, ale co to oznacza? Jest tak, że ubezpieczyciel przez jakiś czas nie oferuje nam pełnej ochrony. Dotyczy to najczęściej specjalistycznych usług, które mogą być związane dla przykładu z ciążą. To, co dla nas ma znaczenie to również czas oczekiwania na wizytę.

Wybieramy prywatne ubezpieczenie zdrowotne, bo nie chcemy stać w kolejkach, dlatego trzeba sprawdzić czy dana firma ma dla nas dokładnie to wszystko, czego szukamy? Jeśli tak to można takie ubezpieczenie wykupić. Koszt pakietu może być bardzo różny od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, dlatego trzeba to wszystko dokładnie sprawdzać. Nie kierujemy się tylko ceną, ale przed wszystkim tym, co możemy mieć za kwotę, którą wybraliśmy. Trzeba wybierać to, co najlepsze nawet, jeśli do takiego pakietu przyjdzie nam trochę pieniędzy dołożyć, bo to i tak biedzie dla nas opłacalne.