Jak uzyskać kredyt na zakup działki?

2 min read

Wiele osób poszukuje mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach, jednak muszą liczyć się z bardzo wysoką ceną za metr kwadratowy. Wzrost cen nieruchomości także komercyjnych jest zauważalny już od lat.

Zauważyli to inwestorzy, którzy chętnie nabywają mieszkania w wielu miastach. Mogą być to mieszkania z drugiej reki, które po wyremontowaniu wynajmowane są z zyskiem, jak również są to zakupy mieszkań w stanie deweloperskim. Wzrost popytu jest spowodowany także wzrostem zainteresowaniem inwestycjami w nieruchomości, ale także możliwość uzyskiwania kredytów hipotecznych odegrała tu pewną rolę. Nie da się ukryć, że ci, którzy kupili mieszkania kilka lat temu, dzięki mogą cieszyć się przyzwoitą stopą zwrotu z inwestycji. Dobra passa może utrzymać się w większych miastach, w najlepszych lokalizacjach. Wiele atrakcyjnych działek wykupionych jest pod inwestycje jak również na cele budowy prywatnych domów. Dlatego też osoby, które chcą zakupić mieszkanie dla siebie muszą liczyć się ze sporym wydatkiem. Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu jednorodzinnego, trzeba się jednak liczyć z dość drogą działką, oczywiście w zależności od lokalizacji sceny będą różne.

Jednak wybierając popularne osiedla domów jednorodzinnych musimy głąbiej sięgnąć do naszego portfela.

Wiele osób wybiera dlatego kredyt na zakup działki oczywiście aby go otrzymać należy spełnić pewne wymagania. Konieczne będzie zabezpieczanie, zatem może być to kredyt hipoteczny, w tym przypadku zabezpieczeniem będzie nieruchomość która kupujemy. Potrzebne może okazać się zaświadczenie o zarobkach, czy też dokumentny z urzędu skarbowego, czy zusie o niezaleganiu z podatkami czy składkami na ZUS. W zależności od banku w którym będziemy ubiegali się o kredyt możemy spotkać się z różnymi warunkami jego uzyskania. Dobrym pomysłem może okazać się złożenie wniosku w kilku placówkach, pozwoli to nie tylko zapoznać się z wyceną całkowitą kredytu, ale także decyzje możemy otrzymać wcześniej. Trzeba bowiem pamiętać iż na decyzje będziemy musieli trochę poczekać.