Jak prawidłowo nakładać maskę na włosy

2 min read

Większość masek do włosów działa najlepiej, gdy nakłada się je na czyste, osuszone ręcznikiem włosy, które są jeszcze wilgotne.

Jeśli jednak używasz maski do włosów wykonanej głównie z oleju, przykładowo kokosowego lub oliwy z oliwek, najlepiej będzie nałożyć ją na suche włosy. Ponieważ olejek może odpychać wodę, niektórzy eksperci uważają, że suche włosy lepiej wchłaniają olej niż włosy mokre. Jeśli twoje włosy są długie lub grube, pomocne może być podzielenie ich na pasma. Możesz nałożyć maskę palcami lub możesz użyć małego pędzelka, aby nanieść mieszaninę maski na włosy. Jeśli twoje włosy są suche, zacznij nakładać maskę blisko skóry głowy i kieruj się w stronę końcówek. Po nałożeniu maski na końcówki włosów możesz cofnąć się i delikatnie nałożyć na skórę głowy. Jeśli nakładasz maskę specjalnie na łupież, zacznij od skóry głowy. Jeśli twoje włosy są przetłuszczające się, zacznij nakładanie maski na włosy od połowy łodygi i pracuj w kierunku końców. Po nałożeniu maski przeczesz włosy grzebieniem o szerokich zębach, aby zapewnić równomierne rozprowadzenie maski. Zakryj włosy czepkiem lub plastikową folią, następnie owinąć ręcznikiem głowę. Jak prawidłowo nakładać maskę na włosy

Pomaga to chronić maskę przed kapaniem i spływaniem, ale pomaga też dodać trochę ciepła, co może pomóc składnikom lepiej wchłonąć się we włosy.

Pozostaw maskę na włosach na co najmniej 20 do 30 minut. W zależności od składników, niektóre maski można pozostawić na kilka godzin lub nawet na noc. Następnie maskę należy dokładnie spłukać letnią lub zimną wodą. Chłodniejsza woda może pomóc uszczelnić łuskę włosa i pomóc włosom zachować więcej wilgoci, dzięki czemu włosy będą lśniące i odporne na uszkodzenia. Na porost włosów sprawdzi się Floresan gorący okład-maska łopianowa do włosów. Po wypłukaniu maski możesz nałożyć produkty do stylizacji i wysuszyć oraz ułożyć włosy jak zwykle. W przypadku włosów suchych, puszących się lub zniszczonych możesz nakładać maski na włosy raz w tygodniu. Jeśli masz tendencję do przetłuszczania się włosów, używaj ich co kilka tygodni.

Chyba przeoczyłeś