Hurtownia artykułów spożywczych – jak wypełnia swoją misję?

2 min read

Jak zdobyć żywność w obecnych czasach? To zadanie nie jest trudne ani karkołomne – bo o nasze zaopatrzenie w różnego rodzaju jedzenie dbają sklepy spożywcze, z półkami pełnymi artykułów spożywczych. To że tam są, to efekt sprawnego działania całego łańcucha sprzedażowego: działalności producentów żywności, hurtowni i wspomnianych punktów handlowych. Misja hurtowni, jako bardzo ważnego pośrednika, od lat pozostaje wciąż taka sama – zmieniają się jednak niektóre jej metody działania i sposoby docierania do tych, którzy dostaną ładunek zapakowany przez hurtowników.

Hurtownia spożywcza zmienia taktykę

Jeszcze do niedawna kontakty biznesowe z hurtowniami nawiązywali tylko przedsiębiorcy – ci, którzy kupują towary w hurtowych ilościach, żeby zapełnić półki we własnych sklepach, a później z takim zaopatrzeniem czekają na klientów robiących zakupy. W ostatnim czasie wśród hurtowników pojawiła się jednak jeszcze inna tendencja. Niektóre hurtownie przedstawiają swoją ofertę także osobom prywatnym – zwykłym klientom, którzy chcą zrobić sobie codzienne, domowe zakupy. Taka hurtownia artykułów spożywczych działa wówczas podobnie jak sklep internetowy – przyjmuje zamówienia i je realizuje, a do większych zakupów może zachęcać dzięki przedstawianiem rabatów i promocji.

W ciągu minionych miesięcy z tej możliwości zaczęło korzystać coraz szersze grono klientów. stan epidemii sprawił, że wiele osób uznało zakupy internetowe za bezpieczniejsze. To zupełnie nowy argument, który przekonał szersze rzesze ludzi do kupowania rzeczy w trybie online. A dobrze zaopatrzona hurtownia to świetne źródło, w którym można znaleźć wiele potrzebnych produktów, czasem nawet więcej niż na konkretnych sklepowych półkach.

Chęć ograniczenia wizyt w stacjonarnych sklepach do niezbędnego minimum to jeden z powodów, dla którego współcześni konsumenci zaczęli chętniej się przyglądać asortymentom hurtowni ogłaszających się w Internecie. Ale tę samą taktykę już kilka lat temu obrali ci klienci, którzy w zwykłych punktach handlowych bez powodzenia szukali pewnych niszowych produktów. Na przykład konkretnej żywności ekologicznej, rzadko sprowadzanej do supermarketów, bo szuka ich zbyt wąskie grono klientów. Korzystając z usług hurtowni, ma się zdecydowanie większe szanse na to, żeby znaleźć dokładnie to, czego się szuka – i jednocześnie zyskać szeroko rozumiany komfort i wygodę takich zakupów. Wybieranie produktów odbywa się przecież w domowym zaciszu, a później można poczekać aż kurier przyniesie całe zamówienie pod drzwi domu czy mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy z: SOBIK