Hodowla marihuany w domu

2 min read

Marihuana hodowana jest na całym świecie, istnieje bardzo wiele różnego rodzaju odmian, zasadniczo dzielimy je na Sativa oraz indica, dodatkowo także obecnie występuje bardzo wiele krzyżówek które mają na celu uzyskanie roślin wysokich, dających duże plony.

Oczywiście pożądane są odmiany które dają plony w jak najkrótszym czasie, dodatkowo także liczy się moc jaką posiadają substancje czynne.

Hodowla marihuany w domu

Jak osiągnąć wysokie wyniki w hodowli marihuany?

Najbardziej pożądane są rośliny które kwitną automatycznie, obecnie możemy zakupić bardzo wiele różnych odmian, w tym przypadku kwitnienie następuje samoistnie w ciągu dwóch do czterech tygodni od zasadzenia, należy oczywiście pamiętać o 12 godzinnym naświetlaniu w ciągu doby. Jeżeli chcemy uzyskać jak najlepszy efekt powinniśmy wykorzystać hodowle indoor, w tym przypadku możemy także wykonać specjalny namiot, szafkę która będzie zapewniała roślinom odpowiednią ilość światła. Dodatkowo także zoptymalizujemy wykorzystanie światła, środek możemy wypełnić folią aluminiową, która będzie sprawiała że do rośliny dostanie się większa ilość światła.

Naturalnie powinniśmy pamiętać iż w różnych fazach rozwoju roślina będzie potrzebowała różnej ilości światła, dlatego też warto sprawdzić odmianę którą chcemy hodować, zapoznać się ze szczegółami optymalnej hodowli. Naturalnie obecnie możemy wykorzystywać system oświetleniowy który połączony jest z zegarem, który może automatycznie sterować włączaniem czy też wyłączaniem całego oświetlenia. Z pewnością będzie to bardzo dobry pomysł jeżeli będziemy chcieli zoptymalizować uprawy. Dodatkowo także musimy oczywiście zadbać o odpowiednią ilość wody, jeżeli hodujemy rośliny w glebie należy zadbać o systematyczne podlewanie.

Oczywiście powinniśmy w tym przypadku zastosować nasiona feminizowane, wielu hodowców poleca shaman dutch passion, roślina w okresie kwitnienia charakteryzuje się fioletową kolorystyką, warto zwrócić uwagę iż kwitnienie zajmuje od 7 do 8 tygodni. Jest to roślina bardzo żywotna, odporna na insekty czy pleśń, zatem jest to świetne rozwiązanie w przypadku kiedy chcemy uzyskać wysokiej jakości plon.