Zamiast zabawek plastikowych wybierz drewniane

2 min read

Obecnie zabawki dla dzieci zawierają wiele technologii i najnowszych gadżetów, które zabierają czas na zabawę.

Takie elektroniczne zabawki, które wydają dźwięki, polecenia i migają światłami, nie wnoszą zbyt wiele w rozwój dziecka, dodatkowo często działają tylko na baterie, które trzeba stale wymieniać. Warto zatem dla swojego dziecka wybrać trwałe i estetyczne zabawki, takie jak klocki drewniane, które mogą dłużej wytrzymać naturalne zużycie.

Zamiast zabawek plastikowych wybierz drewniane

Drewniane zabawki wspierają rozwój dzieci

Jednak jedna rzecz, która nigdy nie wyjdzie z mody, to drewniane zabawki, którymi dzieci uwielbiają bawić się od pokoleń. Drewniane zabawki są urocze, ponadczasowe i po prostu piękne, dodatkowo są wykonane z naturalnych materiałów i bezpieczne dla dzieci. Dzieci zazwyczaj nie bawią się zabawkami zbyt ostrożnie czy delikatnie. Zamiast tego można je znaleźć rozrzucone po całej podłodze w domu, między poduszkami na kanapie. Plastikowe zabawki są znane z tego, że nie są trwałe, łatwo pękają i psują się, dlatego stale dokupujemy nowe. Warto zatem postawić na zabawki drewniane, dodatkowo jeśli dziecko z nich wyrośnie, można je przekazać młodszemu rodzeństwu, ponieważ nadal będą dobrze wyglądały.

Zabawki są niezwykle ważną częścią rozwoju dziecka, ale mając tak wiele zabawek na wyciągnięcie ręki, musisz mieć pewność, że są one bezpieczne, trwałe i nie zawierają żadnych szkodliwych chemikaliów. Naturalne zabawki wykonane z drewna nie stanowią dla malucha zagrożenia, tak jak zabawki syntetyczne. Warto zatem dać dziecku drewniane zabawki, wykonane przy użyciu przyjaznych i bezpiecznych farb, bejc i lakierów.

Jedną z ważnych zalet podarowania dzieciom drewnianych zabawek jest to, że rozwijają ich kreatywność. Podczas gdy plastikowe zabawki mają więcej funkcji, wzorów i efektów dźwiękowych, drewniane zabawki zmuszają dzieci do używania wyobraźni i wymyślenia nowych sposobów zabawy. Rozbudzi ich naturalną ciekawość i pomoże im rozwinąć zdolności motoryczne, umiejętności rozwiązywania problemów, koordynację ręka-oko, umiejętności społeczne i wiele więcej.